Народився: 27 жовтня (9 листопада1903
Малоянісоль

Помер 14 лютого 1938 (34 роки)

Громадянство   СРСР

Національність  румей, грек

Діяльність  поет, письменник

Мова творів  румейська

грецькаросійська

Роки активності  1931–1938

Малоянісольська земля – маленький шматочок Греції в Приазовських степах. Саме звідси пролягла дорога до справжньої поезії Георгія Костоправа. Ми пишаємось тим, що в нашому районі народилась і досягла неабиякого успіху на літературному фронті така людина.  І, хоча, ми за національністю не греки, і у нас не грецькі корені, ми дуже любимо грецьку культуру та історію.

Георгій Антонович Костоправ – засновник румейської літератури, талановитий поет, душа і сумління свого народу, наш героїчний земляк. Він, мабуть, є однією із самих романтичних і трагічних фігур серед грецької інтелігенції Приазов’я. Світлий образ поета, його творчість постійно пробуджували національну самосвідомість греків, допомагали зберегти мову та культуру.

Великий поетичний спадок залишив він нам, своїм нащадкам. Тому не знати і не вивчати творчість Георгія Костоправа – значить духовно себе обкрадати.

Всім, хто хоче знати Костоправа, хто знає його і любить, пишається, бажає після довгої перерви знову заговорити і почути його румейську поезію присвячується наша робота.

Приазовські греки – народ, який пам’ятає і шанує своє етнічне коріння. Протягом більше ніж 25 століть приазовські греки зберігають успадковану від прадідів та дідів народну творчість – міфи, легенди, пісні та казки. Знаходячись удалині від своєї історичної вітчизни, приазовські греки, попри всі негаразди змогли не лише зберегти, примножити своє духовне багатство, але й зробити оригінальний внесок у розвиток української культури.

Творчість Георгія Костоправа була визнана й оцінена як у літературних колах, так і серед грецького населення, де його твори набули неабиякої популярності. Саме йому вперше вдалося пристосувати розмовну мову Греції для місцевих діалектів, що і стало початком вирішення мовної проблеми греків Приазов’я.

Якщо ми вас зацікавили, тоді наш сайт повністю у ваших руках. 

Вивчайте історію, розвивайте свій мозок!